מוקד טלפוני: 077-6049644

כך תסירו כתמי שמן מספות וריפודים

שמן ידוע בתור בעייתי במיוחד בכל הנוגע לכתמים, בין אם זה שמן זית, קנולה או סויה. כלל השמנים גורמים לכתמים קשים אשר הסרתם לא תמיד אפשרית, אז בכל זאת - כיצד ניתן להסיר כתם שמן מהריפוד ובפרט מהספה? הנה המדריך שיעזור לכם להיפטר מהכתמים.

נשפך שמן? הגיבו מהר!

אם השמן זה עתה נשפך על ספת הבד שלכם, קודם כל תגובה ראשונית תעזור לנו בהמשך הדרך, אז ראשית קחו נייר סופג ולחצו על אותו אזור בו נמצא נשפך השמן, ספגו כמה שיותר על מנת שבהמשך הדרך יהיה קל יותר ופחות שמן להתעסק איתו, חשוב מאוד לא לשפשך - זה רק יגרום לחדירה עמוקה יותר של השמן אל סיבי הריפוד. לאחר מכן פזרו אבקה (אפשר טלק, אפשר מלח ואפשר סודה לשתייה), הידוע והטובה ביותר כסופגת שמן ולחות היא הסודה לשתייה, אך אם אין בקרבת מקום - השתמשו במלח. עושים ערימה קטנה מעל הכתם וממתינים כמה דקות - המלח יהפוך ללח (או אחת האבקות) ולאחר מכן ניתן להסירו עם שאיבה. נשאר סימן? נסו עם סקוץ וסבון כלים לשפשף בעדינות את המקום ולנגב עם מטלית נקייה ולחה.

איך להוריד כתם שמן ישן מהספה?

לא הגבתם בזמן? כעת יש כתם שמן על גבי הספה ולהיפטר ממנו לא יהיה פשוט כלכך. ראשית  נמליץ לכם להכין תערבות של סודה לשתייה וחומץ הידועים בתור מסירי כתמים טבעיים מעולים, קרצוף איתם וספיגה של החומר עם מטלית יבשה יכול לעזור. אם אתם רואים שינוי - לטובה. המשיכו מספר פעמים, במידה ולא - ישנם תכשירי ניקיון המיועדים להסרת כתמים מריפודים, הם טובים גם לספות, גם לריפודי רכב ואפילו לכיסאות. נסו להשתמש בהם. אם לא צלחתם, כנראה שהכתם עקשן וכאן צריך כבר ציוד מקצועי, כזה שחברה בעלת ניקוי שטיחים וריפודים יכולה לטפל בו בלבד, זה הרגע להזמין אותם.
הסרת כתם שמן מהספה

כך תסירו כתם שמן משטיחים סינטטים

שטיח סינטטי פחות רגיש לחומרים, אך עדיין יש לקחת בחשבון כי השיטה הבאה עשויה לגרום לדהיית צבע ולכן מומלץ לנסות זאת בפינת השטיח קודם ובכמות קטנה, טרם תחליטו להסיר את הכתם. תראו - אם מדובר על שטיח שהכתם הזה לא יוסר ממנו ואתם לא מתכננים להזמין חברה העוסקת במתן פתרונות ניקוי והסרת כתמים, אז אין לכם כלכך מה להפסיד ושווה לנסות, אבל - אם אתם רוצים לשמור על השטיח, נסו רק להשתמש בחומץ ולא במסיר שומנים וכעת נמשיך ונסביר. אז ראשית התזה של חומץ סינטטי (שקוף) על הכתם, המתנה של כמה דקות ושפשוף עם מים חמים וסבון כלים - עשוי להסיר את כתם השמן, אך לא תמיד. וכאן הגיע הזמן לנסות להשתמש במסיר שומנים (עליו הקדמנו בפסקה זו והסברנו כי הוא עשוי לגרום לנזק משני כמו דהיית צבע ושינוי במרקם השטיח), כך שלא היינו מנסים זאת על שטיח פרסי או שאגי שהם יקרים יותר ולעיתים בעלי ערך סנטמנטלי. אזי שכדאי לקחת זאת בכבדות ראש טרם תשתמשו. נחזור להסביר על המסיר שומנים, פשוט משפריצים מעט ולאחר מכן משפשפים ומנגבים. לאחר מכן מומלץ להשתמש במרכך כביסה עם סמרוטט לניטרול הריח ולהחזרת מרקם השטיח לקדמותו.