ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

הטרנדים חדשים בתחום השטיחים

השטיח בעלת תרומה עיצובית רבה לבית, הוא מחמם את הרצפה ומהווה משטח דריכה נעים וכן מוסיף סגנון מרהיב, צבעוניות עשירה, תוחם מרחבים. ישנם בתים בהם ניתן למצוא שטיח מקיר לקיר בעוד אחרים מעדיפים לגוון בשטיחים שונים לכל חלל או בשילוב של מספר שטיחים המונחים זה לצד זה במרחב אחד. שטיח הוא פריט המתעדכן מעת לעת על פי המגמות העיצוביות, חומרים פופולאריים, גוונים שצוברים תאוצה וניתן להתאים אותו לקו הסגנוני המוביל של הבית או להפך – להשתמש בו כאלמנט שמגדיר חלל, על ידי יצירת קונטרסט בינו ובין הריהוט הדומיננטי.

שטיחים סרוגים לחדרי ילדים

השטיחים הסרוגים מככבים ובגדול ובעיקר בחדרי תינוקות וילדים. הסריגה מבטאת מלאכת יד עדינה, שילוב של חמימות ורכות. ניתן למצוא מגוון רחב של שטיחים סרוגים עגולים או מרובעים המוסיפים טאץ' קסום לחדר ונעימים לישיבה. הבעיה בשטיחים סרוגים היא שהם צוברים אבק ולכלוך ועם זאת, העדינות שלהם מקשה על ניקוי עצמאי ולא מקצועי. לכן, חשוב לפנות לחברה מקצועית בעלת הידע והציוד המתאים לניקוי ותחזוקה של שטיחים סרוגים (כמו מכשיר חולץ) אשר תוכל לשמר את יופיו של השטיח הסרוג לאורך זמן.

הצמר מגיע הביתה

אומנם ישראל הינה מדינה בעלת אקלים מתון ונוח, אבל בימי החורף במיוחד או ליצירת אווירה מזמינה וחמה במיוחד, רבים משתמשים בשטיחי צמר מפנקים בגוונים שונים ובמרקמים משתנים. צמר הוא חומר סופר עדין שכל נגיעה לא נכונה בו עשויה לפגוע במראהו המרהיב ומצד שני, צמר הוא חומר שסופג לכלוכים ומחביא אותם היטב כך שעד שלא נוצר לכלוך מאסיבי קשה לעיתים להבחין בנזק שנוצר לשטיח. גם כאן חשוב לטפל בשטיח בדיוק רב ובתכשירים הייעודיים לשטיח זה, רצוי חברת ניקוי שטיחים מקצועית בעלת ניסיון בטיפול בשטיחי צמר מתחזוקה ועד הסרת כתמים.

מתחברים לטבע

בשנים האחרונות ישנה נטייה להכניס את הטבע לסביבת המגורים, בין אם מדובר בקשר בין חוץ לפנים בבתים העטופים מרפסת או גינה או בדירות אורבניות שמחפשות להוסיף טאץ' טבעי לבית. מדובר בשטחים מחומרים טבעיים, נושמים ואווריריים בעלי מראה יוקרתי. החומר הטבעי מאופיין אומנם בחזות עשירה אך מעצם היותו שטיח מחומרים טבעיים הוא נחשב לשטיח רגיש במיוחד הפגיע בפני נזקי הזמן ומזג האוויר. לכן, דורש מיומנות גבוהה בניקוי המתאים לסוג החומר הטבעי ממנו עשוי השטיח מבלי לחבל במרקם העדין שלו. יש להתאים את פעולת השאיבה והקרצוף בעוצמה הנכונה שמחד, תפיק תוצאות ומאידך, תשמור על האיכות הגבוהה של השטיח.


כלב על שטיח

הוא שעיר, הוא אופנתי

שטיח השאגי חזר אלינו. הוא מביא ניחוח מיוחד לבית בין אם לאזור ספציפי או לסלון כולו. הייחוד של השאגי הוא בצפיפות הסיבים, בשעירות שלו שמחד, היא המאפיין הבולט שלו ומכאן גם היופי הרב והחמימות שהוא תורם למרחב ומאידך, בין הסיבים הצפופים עשויים להסתתר מיקרואורגניזם ואבק שמחייבים ניקוי ייחודי ומדויק הכולל חפיפה יבשה או ניקוי מקצועי בקיטור וייבוש במסגרתו מחדירים אוויר לשטיח כדי שהסיבים יתייבשו כהלכה.
אחרי שהשקעתם בשטיח אופנתי התואם לטרנדים המובילים, חשוב מאוד לתחזק אותו כראוי בין אם בשטיפות, קצופים, שאיבות וייבוש בדרכים המתאימות לכל שטיח על מנת לשמור על מראהו האטרקטיבי לאורך זמן.