ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

איך להוריד מסטיק מריפוד

רוצה לדעת כיצד להוריד מסטיק מריפוד? איך להעלים כתם מסטיק מספת בד או עור? או איך מורידים מסטיק אשר דבוק לשטיח? - קרא את המדריך המלא להסרת מסטיק מריפודים אשר נכתב על ידי צוות הפורטל 'טופ שטיחים', המאגד מגוון נותני שירות למטרת ניקוי ריפודים, שטיחים וספות ובין היתר מספק מדריכים בסגנון "עשה זאת בעצמך" לכלל הגולשים.

איך להוריד מסטיק מריפודים בבית וריפודי רכב?

השיטה שכולנו מכירים כאשר נדבק מסטיק אל הבגד שלנו היא פשוט להכניס אותו אל המקפיא, כך למעשה המסטיק יקפא והסרתו תיהיה קלה ופשוטה. אך מה קורה במצב בו לא ניתן להכניס את ריפוד הרכב ובפרט ריפודים אחרים בבית אל תוך המקפיא? השיטה פועלת על אותו העיקרון. הקפאת המסטיק - הכיצד? באמצעות שקית (חשוב שתהיה אטומה היטב) עם כמה קוביות קרח.

 

כל שנדרש מכם לעשות הוא להניח את השקית על גבי המסטיק, ולאחר כמה דקות הוא ייקפא. חשוב לבצע את ההסרה כאשר לא חם, כאשר העדיפות היא כמובן לשעות הערב, כאשר פחות חם בחוץ. לאחר הקיפאון של המסטיק יהיה ניתן להסירו בקלות וללא מאמץ רב.

 

עוד אפשרות היא באמצעות ספריי מקפיא מיוחד, בדומה לספריי שבו עושים שימוש ספורטאים רבים במהלך פציעות על המגרש. פשוט משפריצים על האזור בו יש מסטיק ולאחר מכן ניתן להסירו. רק חשוב לוודא כי הספריי לא משאיר צבע. אגב כתבנו גם מדריך על איך מנקים ריפודי רכב - מוזמנים לעיין.

איך מורידים מסטיק משטיח?

כאן הנושא מעט יותר טריקי, כמובן שכן צריך גם להקפיא את המסטיק - אך לא תצליחו להסירו באופן מלא ובפשוט כמו בריפוד בגלל סיבי השטיח, ואם תנסו לתלוש אותו הוא עשוי לעקור חלק מסיבי השטיח (כמובן שתלוי בסוגו) ולגרום לחור שלא יהיה ניתן לתיקון וללא ספק יהיה לא אסתטי לעין.

קושי: בינוני הערכת זמן: 5 דקות מחיר מוערך: 0 ש"ח

 

ניקוי מסטיק משטיח

מה תצטרכו?

  • שקית עם קרח
  • מברשת קשה

אז מה עושים? כדי להוריד מסטיק מהשטיח?

  1. הקפאת האזור: הניחו שקית עם קרח בשביל להקפיא את האזור שבו נמצא המסטיק .
     
  2. קרצפו בעדינות: ולאחר מכן בעזרת מברשת קשה לקרצף בעדינות את האזור, המסטיק צריך "להתפורר".
     
  3. אספו את השברים: אתם צריכים לאסוף את "שברי המסטיק". אם אתם רואים שהעניין מסתבך יתר על המידה - כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום. 

 

וידאו קצר המציג הסרה של מסטיק מהשטיח

 

כיצד להיפטר מכתם מסטיק על ספת עור?

הסרתם את המסטיק והוא השאיר כתם? ישנם תכשירים חדשים המיועדים בדיוק בשביל כך, על מנת להסיר כתם מספת עור ישנם חומרים ייעודים לכך ובינהם ניתן למצוא חומר ניקוי המגיע כג'ל, הוא מעולה להסרת כתמי מסטיק מספות עור. נדגיש כי לעיתים יהיה שווה לפנות אל רפד מקצועי במטרה להחליף את הריפוד וזאת במקרים שהמסטיק נדבק לשטח גדול מאוד.

 

מסטיק דבוק לשטיח


>>>אולי יעניין אתכם גם ניקוי ריפודים לרכב

איך להוריד מסטיק מספות בד?

הטכניקה של הקפאה לא עבדה לכם? אפשר לנסות את השיטה ההפוכה - אך לנהוג במשנה זהירות, מניחים בד שלא צריכים כמובן על גבי המסטיק ובעזרת מגהץ מגהצים את האזור בזהירות, הדבר אמור לגרום למסטיק להיות גמיש שוב, הסירו את הבד שהנחתם ונסו כעת להסירו מהספה, חזרו על הפעולה מספר פעמים אם לא הצליחה בפעם הראשונה, כאשר אתם מרגישים שזה חסר כל סיכוי - פנו אל חברה העוסקת בהסרת כתמים וכמובן ניקוי ספות בד, תוכלו לעשות זאת דרכנו בטופ שטיחים.