ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

מדריך: איך לנקות שטיחים לבד בבית

המדריך המלא לניקוי שטיחים עצמאי בבית, רוצה לדעת איך לנקות שטיח בבית לבד? טיפים וטריקים בהתאמה לסוגי שטיחים שונים מחכים לך במדריך הבא.

כיצד מנקים שטיח שאגי לבד?

יש לכם שטיח שאגי? זה משנה אם הוא בצבע לבן, שחור, אדום או כחול, ידוע שלא פשוט לנקות אותו ועבודה עם שואב לא תמיד צולחת, אז בכל זאת, מהי הדרך לניקוי עצמאי של שטיחי השאגי? ראשית הוציאו את השטיח החוצה, אם יש לכם מרפסת זה מעולה, כעת שימו עליו חומר לניקוי שטיחים ייעודי, אלו חומרים שבדרך כלל עושים הרבה קצף, לאחר מכן עם מטאטא או מברשת קשה (חשוב שיהיו נקיים) קרצפו חזק, הפעולה הזו מפרידה את הלכלוך מן השטיח ומוציאה את האבק מהשכבות הפנימיות אל החיצוניות, לאחר מכן תלו את השטיח במקום שטוף שמש. לאחר ייבוש מלא של שטיח השאגי שאבו אותו היטב, בשלב השאיבה הסופי כלל הלכלוך והאבק נמצאים בחלקו החיצוני ואינם כלואים בתוכו מה שמאפשר לשחרר אותם בקלות.

ניקוי שטיח לבד

אין לי שואב, איך אפשר לנקות את השטיח מקיר לקיר?

בדרך כלל אלו שיש להם שטיחים מקיר אל קיר בבית, רצוי שיהיה להם שואב. אך קרה והתקלקל השואב ואתם חייבם לנקות את השטיח, (אגב השיטה הזו פועלת גם במצב של שטיח גדול בבית ולא רק מקיר לקיר), לשם הניקיון צריך מטאטא כביש או מטאטא בעל סיבים חזקים ופשוט להבריש את השטיח באופן שיטתי לאורך, בסופו לאסוף עם יעה את הלכלוך ולחזור על הפעולה מס' פעמים. ניתן בסוף להשתמש בחומר ניקוי ייעודי בעבור שטיחים עם מבשם ולנגב עם מטלית לאורך השטיח, מה שיתן לו נראות וריח מרעננים.

איך מנקים כתמים משטיחים?

יש כמה סוגי כתמים נפוצים ושכיחים על גבי שטיחים, שקשה להסיר אותם ולכן ניתן להשתמש בחומרים המסייעים להסרתם כמו למשל חומץ וסודה לשתייה שכתבנו עליהם כבר מדריכים שלמים ומפורטים, תוכלו לגלוש למדריך סודה לשתייה או לחלופין למדריך ניקוי עם חומץ, בכל אחד מן המדריכים רשום לכם כיצד לעבוד עם החומר ואיזה סוג כתם הוא מסיר, רצוי לטפל בכתמים סמוך ככל שניתן להיווצרותם כך הסיכוי להסיר אותם בקלות גדול יותר.

קבלו כמה טיפים לניקוי שטיח פרסי, חבל ואפגני לגמריי לבד

בדרך כלל שטיחים פרסיים נעשים בעבודת יד, מה שהופך אותם לרגישים יותר וקשים לניקיון עצמאי ללא הידע הדרוש והמתאים. לא היינו ממליצים להשתמש בחומרים כימיים על גבי שטיחים מסוג זה על מנת להימנע מדהיית צבעים, השיטה המסורתית והידועה היא לתלות את השטיח ולדפוק עליו, כמה שזה נשמע אירוני, זו אכן השיטה המומלצת ביותר לניקוי שטיח פרסי לבד (או אפגני), אם ישנם כתמים קשים ופגמים. לעומת זאת כאשר מבצעים ניקוי שטיחי חבל - לא מומלץ לדפוק עליהם כלל! או לתלות. ניתן להפוך אותם ולבצע שאיבה יסודית. בשטיחים רגישים כאלו - רצוי להזמין חברה אשר בעלת הידע הדרוש, כמובן שתוכלו להזמין ניקוי שטיחים דרך טופ שטיחים.

הדרך לניקוי שטיחי אמבטיה קלה יותר ממה שאתם חושבים

מדובר על שטיח אמבטיה סינטטי פשוט (לא פלסטיק או גומי), פשוט לוקחים אותם ומכניסים אל מכונת הכביסה על תוכנית עבודה עדינה, לאחר מכן לייבש בתלייה ולא במייבש כביסה, התוצאה תיהיה מדהימה ולא תאימו איך לא עשיתם זאת קודם לכן, כלכלך פשוט ועם תוצאות נהדרות.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה