ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

ניקוי שטיח עם חומץ, כל מה שצריך לדעת

באופן כללי חומץ הוא אחד מבין המצרכים הקיימים בכל בית ובעזרתו ניתן לנקות, להבריק, להסיר כתמים ולדוחות ריחות רעים, הוא לא פעם ולא פעמיים הציל אותנו ועזר לנו, הגיע הזמן לתת לו הרבה כבוד, הכירו את המדריך המלא לניקוי שטיחים באמצעות חומץ!

אז מה נלמד במדריך הבא?

- איזה כתמים ניתן להסיר עם חומץ?
- כיצד מכינים את תמהיל החומץ המושלם
- איך לנקות עם חומץ מבלי לגרום לנזקים
- שימוש בחומץ להסרת ריחות רעים
- טיפים נוספים לשימוש בחומץ

איזה כתמים חומץ מסיר?

בטח שמעתם הרבה פעמים תשתמש בחומץ וזה ירד, אבל איך ומה? לפניכם רשימת הכתמים שחומץ, מים וקצת נחישות יורידו מבלי מאמץ רב ומבלי להשקיע בכך כסף בכלל, הנה הרשימה:
כתם דם, כתמי שתן ופיפי, כתם של יין אדום, כתם קיא, מיץ, חלב, וגם קפה, אלו הם הכתמים שניתן להסיר באמצעתו ובקלות, יאללה בואו נמשיך.

הדרכה בוידאו - כיצד מנקים עם חומץ שטיח?

כיצד מכינים חומץ לניקוי שטיחים?

תמהיל החומץ הוא פשוט למיידי, שימוש ביחס של אחד על אחד עם חומץ ומים חמים, נניח שלוקחים כוס מזה וכוס מזה ווואלה! יש לנו תמהיל נכון שמוכן לביצוע, ניתן לשלב בו חומרים נוספים כמו כף של אבקת כביסה ואם יש לכם בוץ על שטיח שלבו קצת אלכוהול (רק על שטיחי צמר) והתחילו לשפשף.
חומץ לבן לניקוי

איך מנקים שטיח עם חומץ?

אוקיי, אנחנו יודעים איזה סוג כתם יש לנו וכיצד מכינים את "הנוסחה" עכשיו הגיע הזמן לנקות את השטיח:
+ להסרת כתמי דם, שתן, מיץ וחלב: סופגים עם מתלית נקייה את הנוזלים במשך כמה דקות (במידה וזה שטיח סינטטי שאינו מכותנה זה ייקח יותר זמן), לאחר מכן שימו מעט מהחומץ על הכתם, קרצפו בעדינות לאט ונגבו, חזרו על הפעולה מספר פעמיים עד להסרת הכתם מהשטיח לחלוטין, אם הכתם נשאר השרו אותו קצת יותר זמן עם החומר וחזרו על הפעולה בשנית.
+ להסרה של כתם קפה: קודם כל ייבשו את האזור ונקו את כל שאריות הקפה באמצעות שאיבה או עם מטאטא, לאחר מכן התחילו בתהליך הניקוי עם החומץ, במידה ולא הצלחתם - אתם מוזמנים לנסות עם קצף גילוח, לא הלך? הזמינו חברה לניקוי שטיחים, כלל הנראה שהבעיה היא קשה יותר.
ניקוי שטיח עם חומץ

שימוש בחומץ להסרת ריחות רעים

הידעתם? חומץ יודע לנטרל ריחות של בעלי חיים ולא רק, ריחות עובש שלא עוברים ועוד, מורחים עם סמרטוט מעט מן החומר ומנגבים לאחר כמה דקות, לסיום מושלם של התהליך פזרו קצת אבקת כביסה או "בדין" אשר מבשם כביסה, הריח הרע כבר לא ייחזור.

טיפים נוספים עם חומץ

אז כידוע החומץ הוא חומר טבעי שניתן באמצעותו להבריק, לנקות ולהסיר לא מעט כתמים, הנה עוד כמה דברים שניתן לעשות באמצעותו:
כלבים וחתולים עושים צרכים בכניסה לבית? ליטר חומץ ודלי מים, ערבבו בינהם ושפכו אותו בכניסה לבית, הם כבר לא יחזרו לשם, רוצים להסיר אבנית? לאחר ניקוי בסיסי של הברז או כל מה שעשוי נירוסטה ואלומיניום עברו עם חומץ על האזור ותראו עד כמה זה מבריק ומנצנץ! בנוסף, אפשר לנקות איתו חלונות, אמבטיות, כלים מנוחשת וכסף ועוד.