ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

המדריך המלא לניקוי וילונות עצמאי

רוצה לדעת כיצד לנקות את הוילון באופן עצמאי? לפניך מדריך בסגנון "עשה זאת בעצמך", לכל סוגי הוילונות החל מוילון אמבטיה מפלסטיק, וילון זברה, גלילה, ונציאני ורומאי, של אורגון, מפלסטיק ומבד, התחל כעת לנקות את הוילון לבדך וקבל תוצאות לא פחות מרשימות משל חברה מקצועית.

איך לנקות וילון אמבטיה ומקלחת?

אז איך מנקים וילון אמבטיה? וילונות אמבטיה בדרך כלל עושים מפלסטיק ועם הזמן נותים לצבור לכלוך רב, כמו אבנית, עובש, כתמים ועוד, אתם הולכים להתפלא עכשיו! כי ניתן לכבש וילון אמבטיה במכונת כביסה, צריך לבדוק בתווית שלו מהם התנאים להם הוא עמיד, בדרך כלל מדובר על כביסה ב-40 מעלות, ללא סחיטה (תוכנית של כביסה עדינה), אם יש לכם עובש עליו, הסירו את הוילון ופרסו אותו על הרצפה, כעת ערבבו כף של מלח (רגיל) עם כוס מים והתחילו לקרצף באזורים, לאחר כמה דקות בצעו שטיפה וחזרו על כך כמה דקות, הכתמים לא יורדים? אם מדובר על וילון מקלחת מפלסטיק ניתן להשרות אותו באקנומיקה עם מים לכמה דקות ולחזור על הפעולה שוב.

ניקוי וילונות אמבטיה לבד

השיטה שלנו לניקיון וילונות גלילה באופן עצמאי

אין לנו כלכך איך לחדש לכם, כאשר מדובר על וילון גלילה אשר נפתח ונסגר (ללא שלבים) צריך פשוט לנקות היטב עם שואב אבק, אם יש לחות וכתמים צריך לפרק את הוילון ולפרוס אותו על גבי משטח נוח לעבודה, לפזר אבקה של סודה לשתייה על אזור הכתם ולהמתין כ-10 דקות, לאחר מכן לשאוב - הסודה צריכה "לקחת" את הכתם והנוזלים, אם זאת תמיד רצוי לנסות לכבס אותו ללא סחיטה על פי הוראות הנמצאות בתווית שלו. אפשרות נוספת היא לבצע ניקוי וילון בקיטור באמצעות מכשור מתאים.

כך תסירו עובש מהוילון מבלי לפגוע בו

עובש מצטבר איפה שיש לחות, הסרה של עובש מכלל סוגי הבדים והפלסטקים, של וילונות יכול להעשות בשימוש עם מלח ואקונומיקה לפלסטיק, אם מדובר על בד רצוי לנסות להסיר באמצעות סודה לשתייה, אבקת כביסה ומים חמים תוך כדי שמקרצפים את האזור, בנוסף ישנם חומרים ייעודים לכך לשימוש בייתי שעושים את העבודה ללא ספק.

ניקיון מקצועי ועצמאי לוילונות רומאיים ווניציאניים

העבודה הקשה ביותר היא לנקות בין שלבי הוילונות, במיוחד אלו של אורגון שהם קטנים וצפופים, אז ראשית פתחו את הוילון למצב הרחב ביותר ולכל אורכו, כעת השתמשו בשואב אבק בעוצמה הגבוהה ביותר שניתן על מנת לנסות לשאוב כמה שיותר, לנקות וילון רומאי שיש עליו הצטברות אבק בנוסף עם לחות, פשוט עוברים שלב שלב ומנקים עם סמרטוט וזה כנ"ל גם לוילון וניציאני, אם יש לכם בבית שואב בשילוב קיטור, זה יכול לעשות את העבודה באופן הטוב ביותר.

ניקוי וילונות עצמאי

איך מנקים וילונות בד בצבע לבן רגישים במיוחד

יש וילונות עשוים מבד דק אשר נותנים לשמש לעבור דרכה, הם נורא רגישים וקשה לנקות אותם הם בדרך כלל בצבע קרם, שמנת או לבן מה שלא מאפשר לנו לנסות שיטות שאינם מוכרות לנו ועשויות לגרום יותר נזק מאשר תועלת, אז קודם כל על מנת לנקות אותם צריך לבדוק בתווית מהם תנאי הכיבוס שלהם במכונת הכביסה, לאחר מכן רצוי לשאוב ולהסיר שאריות של סיבים באמצעות רולר דבק (שמיועד להסרת פרוות חיות מחמד מבגדים), ללא ספק זה ישלים את הפעולה.