ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

מדריך ניקוי עובש ממזרון

לא בטוחים איך לנקות עובש ממזרון זוגי?  מתלבטים איך מנקים עובש במזרון ישן? חשוב לדעת שקיימות מספר שיטות לחיטוי ולניקוי עובש מהמזרון בבית וזה כלל לא משנה מה גודלו של המזרון ומה הדגם שלו. קבלו מדריך שיעשה לכם סדר עד להסרת העובש.

כיצד מצטבר עובש על מזרונים?

לחות, היא הגורם לבעיית העובש או נוזלים כמובן, אם המזרון נוגע בקיר שיש עליו גביו רטיבות ככל הנראה שיתפתח על גבי המזרון עובש, בנוסף שפיכת נוזלים כמו למשל שתן או משקאות  וגם מצבים בהם יש טפטוף מהמזגן ישירות על המזרון תיצור עם הזמן עובש. השילוב של אבק, נוזלים, לחות והמזרון יוצאים קרקע פורה להתפתחות של עובש.

ניקוי עובש מהמזרון

האם מסוכן לישון כאשר יש עובש על מזרון?

מעבר לכך שלא נעים לחשוב שאתם ישנים עם עובש, הוא גם מסוכן ואתם עשוים להיות חולים ממנו. עובש על מזרון מפתח סביבו לא פעם פטריות, דבר אשר עשוי לגרום לדיזינטרייה, וירוסים ומחלות. על כן לא מומלץ בכלל לישון על מזרון עם עובש ולכן כפתרון ראשוני על שעושים ניקוי לצורך הסרת העובש, מומלץ להפוך את המזרון אל צידו השני ולא לישון בצד בו קיים העובש. 

איך מנקים עובש ממזרון?

אם תהיתם איך מנקים עובש ממזרון, כדאי שתדעו שיש מספר שיטות שנמצאו יעילות למדי לניקוי יעיל שעוזר בפעולות ההסרה של העובש. להלן מספר טכניקות יעילות:

  • שימוש בסודה לשתייה: פזרו סודה לשתייה על האיזור בו גיליתם את העובש, חכו מעט עד שהחומר נספג במזרון (ניתן לשפשף קלות את האזור) ולאחר מכן הסירו את החומר עם מגבון או מטלית לחה.

  • חומץ בשילוב עם מעט מים: צרו תערובת של חומץ עם מעט מים (לא להגזים עם כמות המים) ולאחר מכן בצעו טפיחות עדינות במקומות בהם נוצר העובש על המזרון. הקפידו על שימוש בחומץ טבעי אשר עשוי בדרך כלל משאריות של פירות כמו לימון וכדומה.

  • שמן עץ התה: זהו למעשה שמן המופק מעץ התה ונחשב ליעיל מאוד בהסרה של העובש אך ריחו חזק מאוד וחשוב לקחת זאת בחשבון. מוהלים את השמן במעט מים ולאחר מכן מורחים על האזור בו התגלה העובש.

מזרן עם עובש - מה חשוב לזכור?

על מנת שלא תגיעו למצב שבו יש לכם בחדר השינה מזרן עם עובש, כדאי שברגע שבו נשפך נוזל כלשהו על המיטה, בין אם זה קפה או אפילו מים, נסו לספוג אותו ולייבש את המזרן. פעולה קטנה זו אשר מתבצעת באופן מהיר ויעיל, עשויה למנוע את היווצרות העובש במזרן.

ניקוי מהיר של הכתם מיד לאחר שנשפך נוזל מסוים על המזרון יכול להקל את תהליך הניקוי באופן משמעותי בהמשך ולמנוע היווצרות של כתמים קשים וגדולים יותר. בנוסף כדאי לזכור שלאחר שניסיתם את אחת מהדרכים שהצגנו קודם לכן, מומלץ לאפשר למזרון "לנשום", להעמידו מעט בשמש על מנת שיתייבש ולאפשר כניסה של אוויר אל החדר. המטרה היא למעשה לאוורר את השטח וליצור מצב שבו לא תישאר לחות במזרון שלכם.

איך לא מנקים עובש על מזרון?

חשוב שתדעו שלא כל החומרים מומלצים לשימוש ולמעשה חלקם עשויים לגרום למזרון שלכם נזק ולהחמיר את הבעיה במקום לנקות אותו. אחת הטעויות הנפוצות היא שימוש באקונומיקה או בחומרים מסוימים אשר מכילים אלכוהול ויכולים לגרום לכתמים קשים יותר ולהרוס את המזרון. גם השימוש במים הוא בעייתי מאוד ואנו נשתדל להימנע ככל הניתן בהחדרה של נוזלים נוספים אל שטח המזרון שלנו.

  • ואיך כן? צפו בסרטון הבא:

ניקוי עובש ממזרון על ידי חברה מקצועית

במידה ולא הצלחתם להסיר את העובש מהמזון בכוחות עצמכם או שברצונכם לקבל תוצאה טובה ואיכותית יותר, תמיד תוכלו להזמין שירותי ניקוי מזרון על ידי חברה מקצועית שזו עבודתה. באמצעות טופ שטיחים תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות עבור ניקוי עובש ממזרונים מחברות ניקיון שונות אשר פועלות באזור מגוריכם.

מחיר ניקוי מזרון נע בין 180 ל- 220 ש"ח, בעבור מזרון זוגי. תוספת חיטוי במידה ומנקים תעלה עוד כ-50 שקלים. חשוב לציין שהמחירים עשויים להשתנות בין חברה לחברה וכמובן בהתאם לסוג הכתם, גודלו וסוג המזרון שלכם, על כן נמליץ לבחון את המחירים מראש עם בעל המקצוע טרם הגעתו אל ביתכם לביצוע העבודה עצמה.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6049644

שאלות בנוגע לניקוי מזרון עם עובש

האם זיעה גורמת לעובש במזרן?

בהחלט. גם כאשר מזיעים על המזרון יכולה להתפתח בעיית העובש ולכן מומלץ לאוורר את המזרון ואף להחליף את המצעים בתדירות גבוהה.


האם יש דרך למנוע עובש במזרון?

ככל שהמזרון יהיה מאוורר יותר, כך היווצרות הלחות תהיה נמוכה יותר. בנוסף מומלץ לרכוש מגן מזרן ולשים אותו בשכבה שבין המזרן למצעים.


איך מורידים עובש ממזרון ישן?

ניתן לנסות את אחת מהשיטות שהצגנו במדריך אך חשוב להבין שבמזרונים ישנים לעיתים העובש מצוי בשכבות עמוקות מאוד ולכן נעדיף להזמין חברה מקצועית לניקוי מזרונים.


האם ניתן לנקות מעובש גם מיטות שהמזרון הוא חלק מהן?

בהחלט. באתר שלנו תוכלו להזמין ניקוי של מיטות הכולל כמובן מיטות נוער וספפה וגם מיטות מתכווננות.