ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

כך תסירו כתמי שמן מספות וריפודים

שמן ידוע בתור בעייתי במיוחד בכל הנוגע לכתמים, בין אם זה שמן זית, קנולה או סויה. כלל השמנים גורמים לכתמים קשים אשר הסרתם לא תמיד אפשרית, אז בכל זאת - כיצד ניתן להסיר כתם שמן מהספה? הנה המדריך שיעזור לכם להיפטר מהכתמים.

נשפך שמן על הספה? הגיבו מהר!

קושי: קל הערכת מחיר: 5 ש"ח הערכת זמן: 5 דקות

אספו מהר את המצרכים:

 • נייר סופג
 • טלק/מלח/סודה לשתייה
 • סקוץ'
 • סבון כלים
 • מטלית לחה נקייה

אם השמן זה עתה נשפך על ספת הבד שלכם, קודם כל תגובה ראשונית תעזור לנו בהמשך הדרך.

 1. ספגו כמה שיותר מהשמן: אז ראשית קחו נייר סופג ולחצו על אותו אזור בו נמצא נשפך השמן, ספגו כמה שיותר על מנת שבהמשך הדרך יהיה קל יותר ופחות שמן להתעסק איתו, חשוב מאוד לא לשפשך - זה רק יגרום לחדירה עמוקה יותר של השמן אל סיבי הריפוד.
   
 2. נסו לספוג עוד: לאחר מכן פזרו אבקה (אפשר טלק, אפשר מלח ואפשר סודה לשתייה), הידוע והטובה ביותר כסופגת שמן ולחות היא הסודה לשתייה, אך אם אין בקרבת מקום - השתמשו במלח. עושים ערימה קטנה מעל הכתם וממתינים כמה דקות - המלח יהפוך ללח (או אחת האבקות) ולאחר מכן ניתן להסירו עם שאיבה.
   
 3. ניסיון אחרון: נשאר סימן? נסו עם סקוץ וסבון כלים לשפשף בעדינות את המקום ולנגב עם מטלית נקייה ולחה.


הסרת כתם שמן מהספה

איך להוריד כתם שמן ישן מהספה?

לא הגבתם בזמן? כעת יש כתם שמן על גבי הספה ולהיפטר ממנו לא יהיה פשוט כל כך. ראשית  נמליץ לכם להכין תערבות של סודה לשתייה וחומץ הידועים בתור מסירי כתמים טבעיים מעולים, קרצוף איתם וספיגה של החומר עם מטלית יבשה יכול לעזור. אם אתם רואים שינוי - לטובה. המשיכו מספר פעמים, במידה ולא - ישנם תכשירי ניקיון המיועדים להסרת כתמים מריפודים, הם טובים גם לספות, גם לניקוי ריפודי רכב ואפילו לכיסאות. נסו להשתמש בהם. אם לא צלחתם, כנראה שהכתם עקשן וכאן צריך כבר ציוד מקצועי, כזה של חברה העוסקת בניקוי ספות, זה הרגע להזמין אותם.

טיפול בכתמי שמן על גבי ספות עור

ניקוי ספות עור בשונה מספות בד שעד כה הסברנו עליהן, הבעיה פחות מורכבת. העור חומר חזק יותר אשר יכול לשאת בחומרי ניקוי חזקים יותר וכמובן שאינו סופג כמו ספות הבד. לכן ניתן להשתמש בתערובות חזקות המיועדות לניקוי ספות עור ואכן יכולות לפתור את הבעיה. גם סבון כלים + מים וקרצוף ונגוב של המקום יכולים לתת מענה ופתרון. מומלץ להתייעץ טרם תבצעו את ניקוי הספה בעצמכם מול היצרן לבדיקת רגישות העור. בנוסף מומלץ לוודא זאת במקום נסתר על הספה למניעת יצירת נזק שלא ניתן לטפל בו. אותו המצב יהיה על גבי שטיח, גם שם רצוי להזמין בעל מקצוע לצורך ניקוי שטיחים ולא לנסות לבדכם.