ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

ניקוי והסרת כתמים עם סודה לשתיה

תמיד שמעתם שניתן להסיר כתמים באמצעות סודה לשתיה? זה בהחלט נכון ולא פיקציה כמו שזה נשמע במדריך הבא נלמד אתכם כיצד לנקות מזרון עם סודה לשתיה, הסרת כתמים משטיחים, ספות וריפודים ובאיזה אופן להשתמש ולהכין סודה לשתיה לצורך ניקיון.

אלו הם ראשי הפרקים שתמצאו במדריך הבא:

- איזה כתמים ניתן להסיר עם סודה לשתיה?
- כיצד מכינים סודה לשתיה לצורך ניקוי והסרת כתמים?
- ניקוי מזרון עם סודה לשתיה כולל ניטרול ריחות
- הסרת כתמים משטיחים, ספות וריפודים עם סודה לשתיה

אלו הם הכתמים שאפשר להסיר עם סודה לשתיה

סודה לשתיה יכולה להסיר כתמים באמצעות כמה שיטות שונות אשר משתמשים בה, אפשר לפזר אותה והיא סופחת נוזלים ומנטרלת ריחות וכתמים ואם הכתם קיים כבר הרבה זמן או שהוא עמוק ניתן ליצור תמיסה איתה אפשר לקרצף ולהסירו, בעיקרון כל כתם אשר נמצא על ריפוד או בד ניתן להסרה באחת מן השיטות, מבין הכתמים הנפוצים ביותר ניתן לראות: כתמי שתן על מזרון, דם, יין ודיו על גבי ריפודים, כתמים של קפה או מיץ על גבי שטיחים וגם של אוכל ואפילו חלודה.

 

ניקוי שטיחים עם סודה לשתייה

סרטון הממחיש כיצד להסיר כתמים בעזרת סודה

כך תכינו סודה לשתיה לצורך ניקיון

לכל כתם יש פתרון משלו ואופן שימוש אחר בסודה לשתיה, אך בגדול לצורך ניקוי והסרת כתמים מריפודים אשר התייבשו כבר משתמשים בשני כפות סודה לשתייה + בתוך כוס מים סטנדרטית המכילה כ220 מ"ל, התמיסה הזו יכולה להסיר כתמים באמצעות קרצוף נקודתי וניגוב, ניתן לשלב גם כפית אבקת כביסה לצורך בישום ונטרול של ריחות רעים. אם הכתם עוד טרי אפשר לפזר עליו סודה לשתייה מבלי לערבב אותה ולאחר כמה דקות שהיא סופחת את הנוזלים להשתמש בתמיסה להסרת הכתם לחלוטין. שימוש נוסף הוא שילוב בין שותה לשתייה עם חומץ ולצורך הברקת כלי כסף ונחושת, כמו כן להסרת חלודה.
תמיסת סודה לשתייה

ניקוי מזרון עם סודה לשתיה בקלות

גם אם הכתם אינו טרי ונמצא די הרבה זמן על המזרון, פיזור של אבקת סודה לשתייה והמתנה בין שעה עד של שעתיים ולאחר מכן לבצע שאיבה של האבקה - ניתן לראות תוצאות מדהימות, הסודה נכנסת לפעולה ובעצם מושכת כלפי חוץ את הכתמים שנמצאים על גבי המזרון, זאת אחת מן השיטות הנפוצות ביותר של ניקוי מזרונים מקצועי ובאופן עצמאי לחלוטין! להשתלמת הפעולה יש להשתמש בתמיסה באופן נקודתי איפה שהכתמים אינם יורדים ולנגב עם סמרטוט, כמו כן, הסודה מנטרלת ריחות רעים שהיו על המזרון כמו שתן וכתמי אוכל ושתייה.

שיטות להסרת כתמים וניקוי שטיחים, ספות וריפודים עם סודה

על מנת לבצע ניקוי שטיחים ולהסיר ממנו כתמים קשים יש לעשות שימוש בתמיסה עם קרצוף נקודתי באמצעות סקוץ ושטיפה במים נקיים יכולים לפתור ולנקות לכם כל בד, ריפוד ושטיח, כפי שציינו בפסקה הקודמת יש שיטה מסוימת אשר פועלת על מזרונים, אך בעיקרון לשטיחים - היא לא מתאימה ושם יש להשתמש בסודה לשתייה עם מים כפי שהסברנו כבר כיצד להכין, השיטה הזו תקפה גם לגבי ניקוי ריפודי רכב, ספות מבד וכתמים על גבי וילונות, במידה ולא הצלחתם לעשות זאת עם סודה, אתם מוזמנים לבדוק את המדריך ניקוי עם חומץ אשר יכול לסייע לכם גם כן.