ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

מדריך הסרת שטיח מקיר לקיר

מדריך בסגנון "עשה זאת בעצמך" להסרת שטיחים מקיר לקיר בבית באופן עצמאי לחלוטין! קראו ולמדו שלב אחר שלב איך להסיר את השטיח וגם את שאריות הדבק לאחר מכן.

שלב א': תולשים את השטיח!

לפני שאתם מסירים את השטיח, האם הסיבה היא בגלל שהוא הרוס? כי במידה וכן - מומלץ לבדוק האם ניתן לבצע תיקון לשטיח, במידה ולא - התחילו: אוקיי קודם כל צריך להיפתר מהשטיח עצמו, הפעולה לא קשה או מורכבת, לעיתים מצריכה מעט כוח פיזי. עושים חתך עם סכין יפני באחד מצדדי השטיח ומושכים אותו בעוצמה כלפי מעלה, דבר אשר יפריד בין השטיח לדבק ויתחיל לשחרר אותו מן הרצפה שלכם, גם אם תזמינו חברה או שתחליטו שאתם מסירים את השטיח לבד - הפעולה זהה לחלוטין. את הפאנלים יהיה קל למדיי להסיר במשיכה פשוטה (חפשו איפה מתחיל השטיח ונגמר ומשם תתחילו). כעת הסרת את השטיח לחלוטין אך נשאר הרבה אבק, דבק ולכלוך המצריך ניקוי רציני.

שלב ב': הסרת הדבק מן הרצפה

שאריות דבק מגע יהיו על גבי הריצוף שלכם מה שהדביק בעבר את השטיח מקיר לקיר שלכם, על מנת להסיר אותם אתם צריכים כמה כלים וחומרים, תחילה: טרמפנטין, סקוץ', סכין להסרת צבע, מטאטא ומגב. מה שעושים זה מוהלים את חומר הטרמפנטין עם מים ובאמצעות מטאטא משפשפים אותו על גבי הרצפה, יהיו הרבה אדים חריפים בחדר ומומלץ לעבוד עם מסכה. הדבק נמס מהחומר ומשתחרר מן הרצפה ועם מגב אפשר להוציא חלק נכבד ממנו. אך לעיתים זהו לא המצב ויש צורך לשפשף באופן ידני ונקודתי עם סקוץ', נקודות בעייתיות יאלצו אתכם להשתמש בסכין להסרת צבע על מנת להסיר לבד את דבק השטיח. כל הפעולות האלו הם בשימוש בייתי ובמידה ואתם יכולים לשכור מכונת פוליש תוכלו לקרצף עם הטרמפנטין את הרצפה ויהיה קל יותר להסרה עצמאית.

הסרת שטיח מקיר לקיר

שלב ג': שיקום הרצפה לאחר הסרת השטיח

אחרי שהשתמשתם בחומרים כלכך חזקים לצורך הוצאת הדבק שהותיר השטיח מאחריו, כעת הרצפה תהיה בכמה גוונים שונים, חלקם כהים וחלקם בהירים יותר ולכן חשוב להשתמש בקרצוף מעמיק לרצפה ולחדש אותה, ניתן לעשות זאת עם חומרים משקמים או בעזרת שיטות הברקה לסוגיהם. לא הצלחתם לקבל מראה טוב? תוכלו תמיד לפנות לחברה חיצונית העוסקת בתחום.