מוקד טלפוני: 077-6049644

עשה זאת בעצמך: ניקוי ספות בד ועור

מעוניין לנקות את הספה באופן עצמאי? לפניך מדריך עשה זאת בעצמך לניקוי ספות בד ועור הכולל טיפים וטריקים שנכתבו על ידי בעלי מקצוע מנוסים מטעם "טופ שטיחים", קדימה בואו נתחיל

ראשי פרקים, מה נמצא במדריך הבא?

- איך לנקות לבד כתם מספת בד
- כיצד להסיר שערות ופרווה מספות עור
- ניקוי ספות באופן עצמאי כל הטיפים

איך מנקים כתם מספת בד?

כתמים המופיעים על גבי ספות מבד אשר קשים לניקוי מתחלקים לכמה "קטגוריות" יש את הרטובים שהם בדרך כלל יין, דם, שתן, מיץ או אוכל ויש מסטיקים, עובש ואפילו דיו, לכל אחד מהם יש שיטת ניקוי שונה והרי לכם הפירוט:

+ הסרת כתם רטוב מספה: אם אתם בדיוק ערים לתהליך המקרה אזי שבאופן מיידי תשימו עליו מלח ואם יש לכם סודה לשתייה, עדיף. המלח או הסודה סופחים את הנוזלים ויגרמו לכתם כמעט ולא להיווצר אחרי כמה דקות של ספיחה רצוי לנקות עם מטלית לחה את האזור ואם מופיע שם כתם, רצוי לקרצף אותו באופן מיידי.

+ הסרת מסטיקים מספות: את הטריק של להקפיא מסטיק כולנו מכירים, אך מה קורה במצב בו לא ניתן להכניס את הכרית אל המקפיא? שימוש בשמן מסוג WD40 יכול להיות פתרון נהדר, אך חשוב לציין כי מדובר אך ורק על ניקיון ספות מעור, אם מדובר על ריפוד בד, לקחת שקית עם קרח ולשים על המקום לכמה דקות, המסטיק מתקשה וניתן להסירו בקלות.

+ מה עושים עם עובש ודיו? מפזרים סודה לשתייה כאבקה על האזור וממתינים בין שעה לשעתיים, לאחר מכן באמצעות חומץ המשולב עם אבקת כביסה ומים ניתן לנקות את האזור, לחזור על הפעולה מספר פעמים ואז לנגב עם סמרטוט נקי ולח, ישנם ספות בד שזה לא עוזר בהם עקב כך שהכתם נכנס לעומק, במצב כזה צריך להזמין ניקוי לספות בד על ידי צוות מקצועי.
ניקוי ספה עצמאי

כיצד להסיר שערות ופרווה מספות עור?

את הטריק הבא חשוב שתזכרו, הוא תקף גם עם ספת בד וגם על עור והוא מתאים לאלו שיש להם כלבים שמנשירים הרבה שיער או חיות מחמד אחרות, לוקחים כפפת גומי חד פעמית ומעבירים אותה מספר פעמים על האזור עם הצטברות השיער על הספה, החיכוך יגרום לחשמל סטטי ובעצם ידביק את השערות אל הכפפה, חשוב לעשות זאת מספר פעמים ולנקות את הכפפה בכל פעם, בסוף כאשר הפעולה כבר לא עוזרת, יש להרטיב את הכפפה ולעבור באופן ידני, לסיום שאיבה קלה להשלמה.

הטיפים המובילים לניקוי ספות באופן עצמאי

לאלו אשר אוהבים לנקות ספה לבד יש לנו כמה טריקים וטיפים שחשוב שתדעו, ראשית במרבית הכריות בספות יש ריצרץ שניתן להסיר את הריפוד הפנימי, להכניס את ה"מעטפת" למכונת הכביסה ולקבל תוצאות מקצועיות לחלוטין בתוך כמה דקות בלבד, חשוב לבצע כביסה עדינה ולייבש בשמש ולא במייבש כביסה על מנת לא לפגום אותן. עוד טיפ נהדר אשר משמש לריח טוב יותר של הספה ובעיקר כהשלמה לאחר הניקוי העצמי הוא להתיז ספריי של מבשם כביסה על הספה, היא תקבל ריחות נעימים לפחות לכמה ימים. לאלו אשר הסירו כתמים בשיטת "עשה זאת בעצמך", יש לנו אחלה טריק לתת לכם, לאחר שעבדתם על ספת הבד שלכם ייבשו אותה עם פן בחום בינוני על מנת שחלילה לא ייווצר עובש אשר עשוי לגרום לריח לא נעים בכלל.