ניקוי שטיח, ספה או וילון?
ניקוי שטיח, ספה או וילון? קבל הצעות מחיר בקלות ובבטחה!

ניקוי שטיחי משי

ניקוי שטיחי משי דורש טיפול עדין וטכניקות מדויקות להגנה על הסיבים ולשמירה על יופיו של השטיח. שטיחי משי ידועים ברכות המעולה ובאופי העדין שלהם, מה שהופך אותם ליותר רגישים לנזקים משיטות ניקוי לא נכונות. בעזרת הגישה הנכונה וחומרי ניקוי עדינים, ניתן להסיר ביעילות כתמים ולכלוך משטיחי משי, להבטיח את אורך החיים שלהם ושמירה על המראה האלגנטי שלהם.

מתי צריך להזמין ניקוי לשטיח?

ניקוי שטיח משי יכול להתבצע במספר דרכים ושיטות, כאשר לרוב בוחרים בשיטה מסוימת בהתאם למצב השטיח ולרמת הלכלוך שצריך להוריד. כדי לשמור על השטיח בצורה הטובה ביותר כדאי מאוד לשאוב אבק מהשטיח לפחות פעם בשבוע. שאיבת אבק באופן שוטף ממונעת מלכלוכים יבשים לחדור את תוך סיבי המשי ולהחליש אותם.

 

חשוב להיזהר משאיבה של השוליים של השטיח אם יש כאלה, כדי לא להרוס את הפרנזים. אם אתם מקפידים על שאיבת אבק אחת לשבוע, תצטרכו להזמין ניקוי מקצועי רק במצב שבו השטיח מלא בלכלוך בכמות משמעותית, ואת זה אפשר לזהות מהמראה של השטיח, או מהתחושה שלו שהופכת לפחות נעימה. כמובן שאם יש על השטיח כתמים של ממש כתוצאה ממשהו שנשפך או נזל עליו, נזמין מייד אנשי מקצוע, ולא ננסה לטפל בכתם לבד. כל ניסיון כזה יכול לפגוע עוד יותר בשטיחי צמר, משי וסוגים נוספים של שטיח יוקרתי ולהחדיר את הכתם לסיבים.
 

ניקוי שטיחי משי

כמה עולה ניקוי שטיח משי?

מן הסתם שאלת המחיר מעניינת את כולנו, אז יצאנו לבדוק עבורכם כמה יעלה לנו ניקוי של שטיח משי. כמובן שהמחירים משתנים על פי המורכבות של העבודה, רמת הלכלוך, ועוד. באופן כללי ניתן לומר שהמחיר למ"ר עומד על בין 60 ל- 80 ₪. בנוסף, אנשי מקצוע לוקחים כמה מאות שקלים עבור הביקור, כך שאם הזמנתם איש מקצוע, שווה לבדוק איזה עוד טיפולים דומים צריך לעשות, אפשר גם לראות מחירי ניקוי שטיחים נוספים כאן.


מחיר ניקוי שטיח משי בממוצע למ"ר

מחיר ניקוי שטיח משי בממוצע למ"ר: 70 ₪

טווח מחיר גבוה 80 ₪

טווח מחיר נמוך 60 ₪

כיצד מתבצע תהליך ניקוי שטיחי משי?

משי הינו בד עדין ביותר ולכן ניקוי שטיח משי דורש מקצועיות ועבודה על פי שלבים:

  1. שאבו את שטיח המשי משני הצדדים.
  2. יש לבדוק את חומרי הניקוי שבחרת על אזור קטן ולא נראה של השטיח.
  3. מערבבים את חומרי הניקוי עם מים פושרים.
  4. מטפלים קודם כל באזורים המוכתמים.
  5. שטפו את השטיח במים נקיים כדי להסיר את חומרי הניקוי.
  6. לחץ בעדינות על השטיח כדי להסיר עודפי מים.
  7. הנח את השטיח שטוח או תלו אותו באזור מאוורר היטב הרחק מאור שמש ישיר או מקורות חום אחרים.
  8. השתמשו במברשת רכה כדי להבריש בעדינות את הסיבים לכיוון הערימה לאחר שהשטיח יבש לחלוטין.

כמה מילים לסיכום

ניקוי שטיחי משי דורש תשומת לב מיוחדת כדי לשמר את המרקם והמראה העדין שלהם. בשל רגישותם של סיבי המשי, חיוני להשתמש בשיטות ניקוי עדינות ובמוצרים המיועדים במיוחד למשי. שאיבת אבק קבועה וטיפול נקודתי מיידי חיוניים לשמירה על ניקיון שטיח משי. עם זאת, ניקוי מקצועי על ידי מומחים מנוסים מומלץ פעמים רבות כדי להבטיח הסרה יסודית אך בטוחה של לכלוך וכתמים עמוקים. על ידי הקפדה על טכניקות ניקוי נכונות ופנייה לסיוע מקצועי בעת הצורך, שטיחי משי יכולים לשמור על יופיים היוקרתיים למשך שנים רבות.